A "hazatért" víztorony különleges fényben ragyogott, ahogy a vízfelszín tükröződése megfogta a környezet varázsát. A víz csillogása és a torony impozáns alakja egyedülálló látványt nyújtott, amely szinte mesebeli hangulatot teremtett a tájban.

Nyolc évtizednyi távolság után végre visszakerült Komárom városához a híres víztorony, amely a Komáromi Víz- és Csatornaművek Rt. (KOMVaK) szimbólumának számít. Az ikonikus építmény, mely idén nyáron ünnepli 123. születésnapját, a hat évig tartó egyeztetések után nyerte el újra a város tulajdonát, miután a Nyugat-szlovákiai Vízművek június 19-én jóváhagyta az eladást. A nemrégiben megrendezett KOMVaK FAMILY DAY 2025 esemény különleges alkalmat teremtett az ünneplésre, amelyet egy lenyűgöző vízfény show és egy színes szabadtéri rendezvény zárt. A torony földszintjén a látogatók terepmustrán vehettek részt, és a jövőben a turisták számára tervezett kilátó megnyitása is várható.
A nyárindító családi nap több nemzedék képviselőit kovácsolta össze. "Pakolj be egy bikinit, egy papucsot és a jókedvedet, s tarts velünk egy napra, amire sokáig emlékezni fogsz!" - a szervezők ekképp csalogatták a családokat. A hőségben a gyerkőcök hada szívesen választotta a csónakázást, a vízi focit, a bowlingot és a csúszdákat. Majd az újabb csobbanásig kézműves-foglalkozásokon, arcfestésen, minidiszkóban, ügyességi játékokon, titokzatos toronymustrán és sportprogramokon (Eötvös Utcai Alapiskola, SZIK Aqua Kid Games) "száradtak", a standoknál falatoztak, vagy a barátságos Pókemberrel és kabalafigurákkal fotózkodtak. Az alkalmi színpadon pedig egymás után kapott helyet LiLi Lentilka, a Saxo Disc Latino Dance Party, Ricsi Herczog, este pedig DJ Grosso gondoskodott a fülbemászó zenéről. A legnagyobb attrakció a tíz órakor kezdődött, színpompás vízfény-show volt, amilyennel korábban még sosem kápráztatták el a komáromiakat és a turistákat. Az örvendetes hír kapcsán Keszegh Béla, Komárom polgármestere és Ruman Patrik, a KOMVaK vezérigazgatója sajtótájékoztatót tartott a torony tövében, ahová többek között Fekete Istvánt, a vállalat nyugalmazott igazgatóját, valamint az önkormányzati képviselőket is meghívták.
A sajtótájékoztató során számos izgalmas részletet hallhattunk a torony lenyűgöző történetéről.
A gyommal benőtt, volt szeméttelepet 1905-1906-ban megtisztították az 1900-ban alakult Komáromi Football Club (KFC) lelkes tagjai és pártfogói, akik ott hozták létre sportpályájukat, s építették fel klubházukat. A két világháború között a sportrendezvényeken kívül politikai nagygyűléseket és kulturális műsorokat is szerveztek a "ráckerti" sportpályán, amely a múlt század '60-as éveiben szűnt meg, amikor a vár melletti katonai gyakorlótéren új stadion létesült. A pálya helyén 1963 és 1972 között épült fel a Gépipari Szakközépiskola épülete, amely 1983-ban új szárnnyal bővült. Komáromi Ressl János Ráckerti orgonák címmel 1971-ben megjelent komáromi regényében örökítette meg az egykor illatozó orgonákkal, romantikázó szerelmespárokkal és focirajongókkal teli városrészt... Később a torony környéki telkeket, ahol sötétedés után drogosok tanyáztak, a városnak sikerült visszaszereznie Nyitra megyétől. 2014 nyarán KFC-emlékhely létesült a hajdani kultikus térségben, ahol valamikor a Fradit és az MTK-t is fogadták. Az ottani 12 padot többszörös csehszlovák, szlovák, magyar és olimpiai válogatott focistákról (Szikora Györgyről, Gőgh Kálmánról, Lénárt Péterről, Németh Szilárdról, Priskin Tamásról...) nevezték el. A használaton kívüli kút maradványára helyezett emléktábla arra utal, hogy korábban ott volt a KFC futballpályája. Majd 2019-ben kondijavító és egészségmegőrző gépekkel, teqball asztallal és gyerekattrakciókkal felszerelt fitneszpark is létesült a torony tövében. A közel 50 ezer euró értékű szabadtéri fejlesztések egy része a Szlovák Takarékpénztár Alapítványa és a KOMVaK támogatásából, illetve a város költségvetéséből valósult meg.
A torony varázslatos fényjátékában esténként elmerülhetnek a járókelők, akik csodálva nézik a ragyogó díszkivilágítást.
Ruman Patrik elmondta, a víztorony 1945-ig Komárom városé volt, s biztosította a Duna mindkét oldalán élő komáromiak, szőnyiek ivóvízellátását.
Ruman Patrik azt is elárulta, hogy a 2014-ben készített szakértői értékbecslés idején a víztorony 130 ezer eurót ért, s ott a jövőben kilátót és galériát is nyitnának.
A tervezett kilátó a víztartály körüli, ívelt vas csigalépcsőt követve fog működni, azonban biztonsági okok miatt ezt a megoldást jelenleg nem tudjuk engedélyezni. Miután a kataszteri hivatalba bejegyeztük a jelenleg vastag por és pókhálók borította ikonikus építményt, Keszegh Béla polgármesterrel közösen pontosítani fogjuk a víztoronyra vonatkozó terveinket - osztotta meg végül a KOMVaK vezérigazgatója.