Veszélyeztetett a pénzügyi biztonságod, ha ilyen típusú PIN-kódot választasz!

Érdemes minél nehezebben kitalálható számsort megadni PIN-kódként, hogy a visszaélésekkel kapcsolatos veszélyeket megelőzzük.
A bűnözők leggyakrabban a könnyen kitalálható PIN-kódokat célozzák meg. Az Australian Broadcasting Corporation friss elemzése szerint a leggyakoribb ilyen kód az "1234". Erről számolt be a Világgazdaság.
A PIN-kód, vagyis a négyjegyű számsor, alapvető szerepet játszik a mobiltelefonok aktiválásában és a bankkártyák használatában. Mivel mindannyiunknak rengeteg jelszót és kódot kell megjegyeznie, sokan hajlamosak arra, hogy ugyanazt a PIN-t alkalmazzák különböző platformokon. Ez viszont komoly biztonsági kockázatot hordoz magában, hiszen ha elveszítjük a telefonunkat, vagy az illetéktelen kezekbe kerül, a készülék könnyen feloldható. Ennek következtében egy idegen azonnal hozzáférhet a telefonon tárolt érzékeny információkhoz, és ha a helyzet úgy adódik, akár a bankkártyánkon lévő pénzhez is.
Az Australian Broadcasting Corporation nemrégiben közzétett elemzéséről a CNBC számolt be. A vizsgálat során 320 millió PIN-kódot és jelszót elemzett, hogy kiderítse, melyek a leggyakoribbak. Az eredmény szerint a már említett 1234 mellett az 50, leggyakrabban feltört PIN-kód közül
A harmincas évek egyik jellemzője, hogy a 19-es vagy 20-as számokkal indulnak, ami a születési évek titkos kódját rejti. Ezek a számok nem csupán évek, hanem egy életút kezdetét is jelenthetik, tele lehetőségekkel és felfedezésekkel.
Ezek a kódok könnyen kitalálhatóak, különösen ha valaki már megosztotta a Facebookon, hány éves. Az 1111 és a 0000 is a leggyakrabban feltört négyjegyű PIN-kódok közé tartozik, akárcsak az olyan ismétlődő vagy könnyen emlékezhető kombinációk, mint az 1212, 1324, vagy a 2222 és 4444.
Az Identity Theft Resource Center adatai szerint tavaly világszerte több mint 1,3 milliárd embert érintettek jelszavakkal kapcsolatos incidensek. Az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság ezért azt javasolja az embereknek, hogy lehetőleg legalább hatjegyű PIN-kódot használjanak, vagy a további biztonság érdekében térjenek át a biometrikus azonosításra, például ujjlenyomat- vagy arcolvasó technológiára.