Tusk véleménye szerint Európának sürgősen fel kell készülnie a fegyverkezésre.


Ha Európa meg akarja őrizni pozícióját a világ színtéren, szüksége van arra, hogy hatékonyabban fejlessze katonai erejét, és döntő lépéseket tegyen a védelmi képességei megerősítése érdekében - hangsúlyozta a lengyel miniszterelnök szerdán az Európai Parlament ülésszakán.

Donald Tusk, a lengyel uniós elnökség programját bemutatva, hangsúlyozta, hogy a globális fenyegetések miatt a biztonság kiemelten fontos szerepet játszik. Ennek érdekében sürgette a védelmi kiadások jelentős növelését. Tusk véleménye szerint már ebben az évben elengedhetetlen, hogy a védelmi beruházások elérjék a GDP 5 százalékát. Emellett a belső biztonság fontosságát is kiemelte, rámutatva, hogy a határbiztonság megőrzése és az illegális migrációval szembeni határozott fellépés alapvető feltételei az európai demokrácia és értékek védelmének.

A lengyel kormányfő úgy véli, hogy az EU-nak nem az Egyesült Államoktól kell várnia a megoldásokat, hanem cselekednie kell önállósága megerősítése érdekében.

Amennyiben az Európai Unió és tagállamai sikeresen biztosítják saját védelmüket, nem csupán megerősödnek, hanem értékes partnerekké is válnak az Egyesült Államok számára.

Szomorú látni, hogy Európa egyes részein emberek félnek Oroszország demográfiai vagy gazdasági erejétől. Itt az idő, hogy újra bízzunk saját képességeinkben. Erősek vagyunk, és méltó partnerei lehetünk a világ legnagyobb hatalmainak. Csak hinnünk kell ebben, és a tények mellettünk fognak állni.

Persze, itt van egy egyedi megfogalmazás: "kifejtette véleményét."

Tusk véleménye szerint az illegális migráció és az európai belső biztonság kihívásait nem szükséges nacionalista vagy idegengyűlölő ideológiák keretein belül megközelíteni. Hangsúlyozza, hogy a hagyományos demokratikus alapelvek – mint például az egyéni szabadságjogok, a kisebbségek jogai, a szólásszabadság, a jogállamiság és a korrupció elleni harc – képezik a megfelelő alapot ezeknek a problémáknak a kezelésére.

Felhívta a figyelmet arra, hogy információbiztonság is kulcsfontosságú, különösen a félretájékoztatás és hazugságok ellen, mert ezek fegyverként használhatók az EU és Ukrajna ellen.

Véleménye szerint tiszteletben kell tartani a szólásszabadságot, de szigorúan kell fellépni a választások és a demokráciák védelmében, különösen a dezinformációval szemben.

A lengyel miniszterelnök hangsúlyozta, hogy az energiabiztonság megteremtése nem csupán szavak kérdése; elengedhetetlen, hogy konkrét intézkedéseket is hozunk e cél érdekében.

Az Európai Uniónak sürgősen intézkednie kell az orosz energiától való függetlenedés érdekében, ugyanakkor elengedhetetlen az energiaárak csökkentése is. Jelenleg Európában a legmagasabb energiaárakkal szembesülünk, ami komoly versenyhátrányt jelent számunkra. Fontos megjegyezni, hogy a magas árakat részben az uniós szabályozás okozza, ami elfogadhatatlan helyzetet teremt. Miközben a környezet és az éghajlat védelme kiemelten fontos, a szabadpiaci hozzáférés javítása is elengedhetetlen lépés – hangsúlyozta.

Felhívta a figyelmet arra, hogy az EU-nak felül kell vizsgálnia a zöld megállapodás szabályait, a túl magas energiaárakat eredményező szabályokat meg kell változtatnia.

Az új szén-dioxid-kibocsátási árazási rendszer, az ETS2 bevezetése kapcsán érdemes alaposan mérlegelni a lépéseket. Bár a társadalom többsége elkötelezett a természeti környezet megóvása mellett, a magas energiaárak közvetlen hatása sokakat aggaszt. A gyors ütemű bevezetés helyett célszerű lenne egy fokozatos, átgondolt megközelítést alkalmazni, hogy az emberek érzései és szükségletei ne szenvedjenek csorbát a fenntarthatóság érdekében tett erőfeszítések során.

Az európai mezőgazdaság jövője érdekében Tusk arra kérte az Európai Bizottságot, hogy csökkentse a gazdákra rótt terheket. Véleménye szerint a büntető intézkedések helyett inkább ösztönző rendszerek bevezetésére lenne szükség, amelyek támogatnák a termelőket.

Deutsch Tamás, a Fidesz Európai Parlamenti képviselője felszólalásában hangsúlyozta:

Lengyelországban a Tusk által vezetett hatalom lépésről lépésre aláássa a jogállamiságot és a demokratikus értékeket. Az országban egyfajta "woke diktatúra" bontakozik ki, amely súlyosan korlátozza a szólásszabadságot és a polgári jogokat.

Szerinte ebben a diktatúrában a hatalmon lévőkhöz képest eltérő véleményeket képviselők "nyílt és brutális" politikai elnyomásnak vannak kitéve.

Rávilágított arra, hogy a mostani lengyel jogállamisági válságra adott brüsszeli válaszlépések egyértelműen tükrözik az uniós vezetők kettős mércéjét.

Ha Magyarországon olyan események zajlanának, mint amik Lengyelországban az elmúlt másfél évben történtek, Ursula von der Leyen már régóta előterjesztette volna a békefenntartó erők kiküldésére irányuló javaslatát. Jelenleg azonban az Európai Unió vezetői csendben maradnak, vagy éppen ellenkezőleg, lelkes üdvözlettel fogadják a jogállam és a demokrácia lebontását, a rendőri erőszak növekvő alkalmazását, és mindezt a modern liberális világ szellemében, amelyet sokan a woke diktatúraként emlegetnek.

Azt hirdette.

Hozzátette, hogy a menekülni kényszerülő lengyel hazafiak számíthatnak a patrióta magyarokra. "A lengyel politikai üldözötteket be fogjuk fogadni, és ha kell, politikai menedékjogot adunk nekik" - hangsúlyozta a képviselő.

A Tisza párt az MTI-hez eljuttatott nyilatkozatában kiemelte, hogy teljes mértékben mögött áll a lengyel elnökség által megfogalmazott prioritásoknak, mivel véleménye szerint ezek Magyarország számára is alapvető jelentőségűek.

A magyar érdekeket mostantól a Tusk-kormány képviseli, nem pedig az Orbán-kormány.

Persze, szívesen átfogalmazom a szöveget! Kérlek, oszd meg velem a pontos szöveget, amit szeretnél, hogy egyedivé tegyek.

A lengyel elnökség fontosnak tartja az EU külső határainak védelmét, amely Magyarország biztonsága szempontjából is elengedhetetlen.

A közös cél a hatékony határvédelmi rendszer megteremtése, amely biztosítja az állampolgárok védelmét. Lengyelország támogatja a vállalkozások fejlődését és a gazdasági stabilitás növelését, különösen az egyszerűsítés és dereguláció elősegítésével.

A Tisza támogatja ezt a célt, mivel Magyarország számára is fontos, hogy a kis- és középvállalkozások versenyképessége növekedjen, és így javuljanak a magyar jövedelmek.

A lengyel elnökség egyik kiemelt célja a közös agrárpolitika megerősítése, amely a gazdák és a vidéki területek fejlődésének támogatását tűzte ki célul. A Tisza célja, hogy az agrártámogatások közvetlenül a gazdákhoz jussanak el, ezáltal elősegítve a vidéki közösségek fejlődését. A párt véleménye szerint a lengyel célkitűzések a kontinens energiabiztonságának javítása érdekében is fontosak, különösen a hibrid hadviselés és az orosz szabotázsakciók kontextusában. A Tisza hangsúlyozza, hogy az európai vállalatok számára biztosítani kell a megfizethető és tiszta energia hozzáférést, ami egyúttal Magyarország érdekeit is szolgálja – áll a sajtóközleményben.

Related posts