A Trump-adminisztráció megpróbálja kihívás elé állítani a Wikipédiát.

Ez már nem az első alkalom, hogy Trump környezetében felmerülnek problémák a Wikipédiával kapcsolatban.
A Wikipedia az internet egyik olyan ritka platformja, amelyet szinte mindenki hasznosnak tart. Ám Washington D.C. ideiglenes főügyésze, Ed Martin most úgy véli, hogy a Wikimedia Alapítvány nonprofit státusza megkérdőjeleződött, és ezt egy hivatalos levélben is jelezte az alapítvány felé.
Szerinte a Wikipédia megengedi, hogy külföldi szereplők manipulálják a tartalmait, sőt, történelmi események átírása és propaganda terjesztése is zajlik az oldalon keresztül, ami már a nemzetbiztonságot is veszélyeztetheti. Állítása szerint a szerkesztőit félti a külföldi befolyásolóktól, és egészen május 15-ig adott időt a Wikimedia Alapítványnak, hogy válaszoljanak pár kérdésére - például arra, hogy mit tesznek a propaganda elleni védelem érdekében.
Jacob Rogers, az alapítvány jogi szakértője úgy véli, hogy a Wikipédia működésének három alapvető pillére van: a semleges nézőpont, az információk ellenőrizhetősége, valamint az eredeti kutatások tilalma.
Elon Musk már tavaly felszólította követőit, hogy ne adakozzanak a "Wokepediának", úgyhogy a Wikipédia elleni kampány szép lassan politikai fegyverré vált a az amerikai jobboldalon. A Heritage Foundation például külön prezentációt is készített arról, hogyan lehet "célba venni" a szerkesztőket. Erre válaszul a Wikimedia már implementált olyan eszközöket, amelyek az önkéntesek anonimitását védik, hiszen - ahogy a szervezet vezetője, Maryana Iskander is jelezte - világszerte egyre több a fenyegetés és a perrel való riogatás.