"Tesla-terrorizmus: a végső órák! - Donald Trump szkeptikus arccal figyelte az eseményeket."


A Trump adminisztráció tömeges letartóztatásokat indít a "Tesla-terroristák" csoportja ellen. A rendőrség már több gyanúsítottat azonosított, és folyamatosan végzi a letartóztatásokat. Az ügyészség nem hajlandó alkudozni, és a vádlottak akár 20 év börtönbüntetésre is számíthatnak egyenként, ha bebizonyosodik bűnösségük.

Pam Bondi legfőbb ügyész bejelentette, hogy folytatódnak a "széleskörű letartóztatások" a Tesla-terroristaként ismert gyújtogatók ellen. A legfrissebb információk szerint két újabb gyanúsítottat vettek őrizetbe, akiknek a sorsa a legszigorúbb büntetésekre van kijelölve, mindenféle kedvezmény vagy alku lehetősége nélkül. Az intézkedések már korábban a kabinet zöld lámpáját kapták – számolt be róla az Euronews.

Pam Bondi főügyész a Tesla elleni támadásokat a belföldi terrorizmus kategóriájába sorolja. Kijelentette, hogy "a vádhatóság komoly következményekkel fogja sújtani a támadásokban részt vevőket, beleértve azokat is, akik a háttérből irányítják és finanszírozzák ezeket a bűncselekményeket." Ezzel arra utalt, hogy a hatóságok gyanúja szerint nem csupán egyedi, elszigetelt esetekről van szó, hanem egy átgondolt, szervezett támadássorozatról, amelyet nagyrészt a közösségi média szít.

Trump-kormány március közepén jelentette be, hogy kibővíti a belföldi terrorizmus definícióját, mivel célja az olyan támadási hullámok visszaszorítása, amelyekben Tesla gyártmányú autókat gyújtottak fel vagy autókereskedéseket rongáltak meg, nyilvánvaló tiltakozásként Elon Musk vezérigazgató erőteljes, de homályos szerepe ellen az amerikai kormányzati költségek megvágásában (DOGE).

Néhány jogi szakértő úgy véli, hogy a terrorizmus definíciójának szélesítése önkényes módon történik, ami átlépi a kormányzati hatásköröket, és jogi kereteket igényelne.

A kormányzati indoklás szerint az eseménysorozat nem csupán rongálás és károkozás, hanem a lakosság és a közvélemény megfélemlítése és nyugtalanság szítása is egyben, ami a terrorizmus egyik jellemző vonása és célja.

A 20 éves minimális büntethetőséget a főügyésznő márciusban említette először és most megismételte. Ez azt jelenti, hogy az illetőket valóban terrorváddal akarja szembesíteni a vandálokat. Egyelőre azonban kérdéses, hogy az ügyekben eljáró bírók elfogadják-e terrorcselekményként a Tesla-támadásokat.

Április elején Elon Musk a nyilvánosság elé tárta azokat a biztonsági kamerák által rögzített felvételeket, amelyek bemutatják, hogyan gyújtanak fel, rongálnak meg vagy szennyeznek be autókat és állomásokat az ország különböző helyszínein jól láthatóan azonosítható személyek. A hatóságok már akkor bejelentették a tömeges letartóztatások lehetőségét.

Három személy ellen már megtörtént a vádemelés, akik Molotov-koktéllal gyújtottak fel Teslákat és elektromos töltőállomásokat. Március 20-án az Igazságügyminisztérium arróls zámolt be, hogy egy AR-15sgépkarabéllyal felfegyverkezett személy nyolc Molotov-koktélt dobott egy Tesla-kereskedésre Oregonban.

Egy másik gyanúsítottat Lovelandben fogtak el, míg a harmadik esetében azt állítják, hogy Charlestonban, Dél-Karolinában obszcén üzeneteket posztolt Trump elnök ellen a Tesla töltőállomásoknál, majd Molotov-koktélokat dobva gyújtogatta fel azokat.

Related posts