A Műszaki Kar három oktatója szakmai elismerésekben részesült, amelyek méltó módon tükrözik kiemelkedő teljesítményüket és elhivatottságukat.

Idén a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építészmérnöki Tanszékének elismert docense, Kovács Péter, a Magyar Építőművészek Szövetsége Kotsis Iván-érmével tüntették ki. Ezen kívül a kar két fiatal oktatója, Major Zoltán és Müllner Péter is rangos elismerésben részesült, hiszen ők kapták meg a Molnár Péter-díjat.
A Kotsis Iván-díjat 1990-ben hozták létre, hogy tiszteletet adjanak a 20. századi magyar modern építészet egyik legjelentősebb képviselőjének, valamint elismert egyetemi professzorának emlékére, akit tanítványai és tisztelői javasoltak. Ezt a rangos elismerést évente ítélik oda egy szakmai kuratórium ajánlása alapján, amely a szakma fair play-díjaként működik, és célja, hogy elismerje azokat a szakembereket, akik oktatóként és tervező építészként kiemelkedő teljesítményt nyújtanak.
A Kotsis Iván-érmet Golda János, a Magyar Építőművészek Szövetségének alelnöke nyújtotta át Kovács Péternek, a Debreceni Egyetem Műszaki Kar (DE MK) Építészmérnöki Tanszék docensének, aki azt kollégái és Kotsis Iván unokái körében vette át.
Kovács Péter Ybl- és többszörös Pro Architectura-díjas építész, a Debrecenben 2010-ben indult egyetemi szintű építészképzés kezdetektől kiemelt szereplője MSc szakfelelősként. A kis létszámú műteremképzés vezetője, meghatározó oktatója.
Szentirmai Tamás, a DE MK Építészmérnöki Tanszék vezetője kiemelte, hogy Kovács Péter irányítása alatt a képzés folyamatosan növekvő elismerésnek örvendett, a hallgatók teljesítménye pedig évről évre javult. Ezt jól tükrözik a Magyar Építész Kamara és a Magyar Építőművészek Szövetsége diplomadíj-pályázatán elért eredményeik, a mesteriskolában való aktív részvételük, valamint a neves építészirodák által adott pozitív visszajelzések.
Mindemellett alkotóként is megkerülhetetlen Kovács Péter. Részt vett egyebek mellett a Debreceni Egyetem és a város több meghatározó épületének tervezésében, melyek közül kiemelkedik például az Onkoradiológiai Központ és az Informatikai Kar épülete, illetve az Agóra Tudományos Élményközpont. A Csokonai Színház 2023-ban befejeződött felújításában is közreműködött.
Ugyancsak rangos elismerésben részesült a Műszaki Kar két fiatal oktatója, Major Zoltán és Müllner Péter, akik Molnár Péter-díjat kaptak. A Partizan Architecture építészei a számos szakmai díjjal elismert cserépváraljai Munkás Szent József templom felújításában betöltött szerepükért részesültek a kitüntetésben.
A Molnár Péter-díj már húsz esztendeje létezik, és fiatal építészek számára nyújt lehetőséget, hogy elismerjék Ybl Miklós-díjas építészünk emlékét. Ez az elismerés valódi különlegesség a magyar építészeti díjak között, hiszen a szakma elismert alakjai magánszemélyként döntik el, kik érdemlik meg. A díjat azok kapják, akik munkáikkal túllépnek az éppen divatos építészeti irányzatokon, és akik elkötelezettek a takarékos, mégis esztétikus építkezés mellett.