Sebestyén Balázs munkatársa őszintén megosztotta, hogy bántalmazó környezetből származik.

Bár reggelente szórakoztató műsorként indul a nap, Balázsék hangsúlyozzák, hogy elengedhetetlen a családon belüli erőszakról való nyílt diskurzus.
Nem szokványos témával foglalkoztak reggel a Rádió1-en Sebestyén Balázsék, de a műsorvezető szerint hiába vidám, szórakoztató műsorról van szó, egyszerűen nem tudnak szó nélkül elmenni az ügy mellett. Ez pedig nem más, mint a napok óta terítéken lévő, japán, kétgyermekes édesanya ügye, akire holtan találtak rá lakásában néhány nappal ezelőtt. Már a téma felvezetésekor kiderült, hogy bizonyára nem volt véletlen, hogy egy ilyen súlyos ügyet a reggeli témáik közé felvettek.
A Balázsékat két tehetséges nő, Juli és Anna irányítja, akik a műsor tartalmát gondosan összeállítják. Gévai Juli, aki már tinédzserként tűnt fel a Kölyökidő című műsorban, megosztotta, hogy ők felelnek a reggeli témák összegyűjtéséért és a közös döntéshozatalért az adás tartalmáról. Juli szívszorítóan emlékezett vissza arra, hogy a statisztikák szerint naponta egy nő válik Magyarországon a kapcsolati erőszak áldozatává. "Ez borzalmas. Én magam is egy nehéz háttérből származom. Amikor anyukám 30 évvel ezelőtt segítséget kért a rendőrségtől, mert bajba került, vagy amikor a szomszéd hívta őket, mert hallotta, hogy egy nő segítségre szorul, a válasz mindig az volt: 'Folyik a vér? Nem. Akkor ez családi ügy, nem avatkozunk be.' Harminc év elteltével sajnos nem sok minden változott" – mondta Juli a reggeli műsor során.
A műsorban megszólalt a Patent Egyesület jogásza, aki részletesen ismerte a nő ügyének előzményeit. Sajnos a rendőrség nem volt hajlandó nyilatkozni az ügyben. A kétgyermekes nő már két éve kér segítséget, mivel retteg a veszélyes, alvilági exférjétől. Bár kétszer is feljelentést tett, a rendőrség elutasította azokat, arra hivatkozva, hogy az e-mailben küldött halálos fenyegetés nem minősül bűncselekménynek. Spronz Júlia, a Patent Egyesület jogásza hangsúlyozta, hogy ez nyilvánvalóan eljárásbeli hiba volt. "A jogszabályok egyértelműek, csak éppen alkalmazni kellett volna őket" – mondta. Az egyesület nemcsak a nő védelméért küzdött, hanem azért is, hogy a rendőrség alaposabban vizsgálja meg a tűzesetet, hiszen a nő barátai, akik jól ismerték őt, jelezték, hogy sosem dohányzott. Ezért gyanúsnak kellett volna lennie a nyomozóknak, hogy miként gyújthatta volna fel az ágyát cigarettával.
A rendőrség láthatóan észbe kapott, és bejelentették, hogy "fordulat állt be a nyomozásban", ami azt jelenti, hogy az ügyet most már emberölésként kezelik. A sajtó kérdéseire válaszolva kiderült, hogy a hatóságok vizsgálják, jogszerűen utasították-e el a nő korábbi feljelentését a férje ellen, hiszen bizonyítékok is álltak rendelkezésre. "Több százezer családot érint ez a probléma, és csupán néhány ezer ügy jut el a bíróságokig vagy a rendőrséghez. Mi történik a többi maradékkal, akik otthon ülnek, rettegnek, és nem mernek segítséget kérni sem a rendőrségtől, sem a gyámhatóságtól? Ha mégis próbálkoznak, honnan tudhatják, hogy éppen egy olyan napot fognak ki, amikor komolyan veszik a panaszukat, vagy csak elutasítják őket?" - fogalmazott Gévai Juli, aki láthatóan jól ismeri a helyzet súlyosságát.