Különleges égi esemény vár ránk: egy ritkán megfigyelhető bolygóegyüttállás fog bekövetkezni.


Március 11-én különleges égi eseménynek lehetünk tanúi, amikor a Vénusz és a Merkúr sarlói egymás közelébe kerülnek. Ez a lenyűgöző bolygóegyüttállás szabad szemmel is megfigyelhető lesz, ami igazi élményt nyújt a csillagászat iránt érdeklődőknek. E jeles alkalomból a Svábhegyi Csillagvizsgáló rendhagyó nappali bolygóészleléssel várja az érdeklődőket, hogy együtt fedezhessük fel az égbolt titkait. Ne hagyd ki ezt a különleges lehetőséget!

A különleges égi esemény a nyugati horizonton bontakozik ki, amikor a két belső bolygó, a Merkúr és a Vénusz, mintegy öt és fél fokos távolságra kerül egymástól. A megfigyelést érdemes 18:15 után kezdeni, ekkor a Merkúr 11 fok magasan, míg a Vénusz 13 fokkal a horizont felett ragyog. A két égitest szabad szemmel is jól megkülönböztethető: a Vénusz egy ragyogó, világosfehér fénypontként tündököl, míg a Merkúr, a Vénusz bal alsó részén, egy halványabb, narancsos-rózsaszín árnyalatú csillagként jelenik meg az égen. A belső bolygók látványa körülbelül 19 óráig élvezhető, így érdemes időben kifigyelni ezt a különleges csillagászati pillanatot.

A két belső bolygó ritka alkalmat kínál a megfigyelésre, ennek alkalmából a Svábhegyi Csillagvizsgáló rendhagyó nappali bolygóészleléssel várja a látogatókat március 15-én fél négytől. A részletekről és az égi jelenségről az intézmény honlapján olvasható további információ.

Related posts