Primula: Ha megfelelően ápolod, hosszú időn keresztül gyönyörködtet majd virágaival - Virágos díszek - Szobanövények.


Februárban számos helyen beszerezhetjük a cserepes primulát, de ha nem ügyelünk rá megfelelően, gyorsan elpusztulhat.

A primulák, vagy ahogy sokan ismerik, a kankalinfélék családjába több mint 400 különböző faj tartozik. Nem meglepő tehát, hogy a hazai kertészetek, piacok sőt, még a diszkontboltok is hemzsegnek ettől a színes és bájos növénytől, amely mindenkit elvarázsol.

A primulák közül a legismertebb fajta a primula vulgáris, mely mindössze 5-15 cm magasra nő, és virágai a fehértől a liláig szinte minden árnyalatban ragyognak. Ezt a fajtát szártalan kankalinnak is hívják. Léteznek azonban magasabb fajták is, mint például a primula elatior és a primula veris, amelyek már 15-25 cm-es magasságot is elérhetnek. Különösen szemet gyönyörködtető a P. denticulata, amely március végétől május végéig virágzik, valamint a P. bullesiana és a P. bulleyana, amelyek szintén csodás díszei lehetnek a kerteknek.

A primula kerti növény, ezért ebből fakadóan hamar tönkremegy, ha nem figyelünk oda az igényeire. Az alábbi videóból minden kiderül!

A friss levegő mellett a fény is fontos számára, így érdemes az ablak közelébe helyezni, de lehetőleg távol a radiátortól.

Frissen megszerzett virágunkat érdemes óvatosan ápolni: a túlzott öntözés helyett, ha hűvös környezetben helyezzük el, elegendő, ha hetente egyszer pótoljuk a szükséges nedvességet. A virágzás időtartamát is meghosszabbíthatjuk, ha havonta egyszer virágzást serkentő tápoldattal látjuk el.

Az elhervadt virágokat rendszeresen távolítsuk el a tőből, hogy a növény elegendő energiát tudjon összegyűjteni az újabb virágok kifejlesztéséhez.

Legjobb, amit tehetünk egy báját vesztett elvirágzott kankalinnal, ha kiültetjük a kertünkbe, jövő tavasszal már saját nevelésű virágunknak örülhetünk.

Related posts