Petőfinek nemcsak egy, hanem rögtön két szíve hódította meg a költészet világát: Léda és Csinszka. Képzeljétek, milyen érdekes bakik kerültek elő idén a szóbeli érettségin!

Lassan véget ér a 2025-ös értettségi szezon és a vizsgázóknak már nem kell másért izgulniuk csak a felvételiért, amihez a ponthatárokat július 23-án tudják meg. De addig is, a vizsga felejtésére, hoztunk párat az idei év szóbelijeinek aranyköpései közül, amiket az Érettségi2025 csoportban gyűjtöttek össze a vizsgázók.
Ha több megjelölt szakon is sikerül elérned a felvételi ponthatárt, akkor lehetőséged nyílik arra, hogy válassz a felajánlott szakok közül. Ilyenkor érdemes alaposan mérlegelned, melyik képzés felel meg legjobban a céljaidnak, érdeklődési körödnek és jövőbeli terveidnek. Ne feledd, hogy a döntésed hosszú távon befolyásolhatja a karrieredet, ezért érdemes minden szempontot figyelembe venni, mielőtt véglegesen eldöntenéd, melyik szakot választod.
A történelem szóbeli vizsgán a diákok igazán lenyűgöző teljesítményt nyújtottak.
Szent István Koppány szemét elhomályosította, hogy ne legyen képes uralkodói feladatokat ellátni.
- Nos, a dolgok nem egészen így zajlottak, hanem valójában felnégyelték őt.
- Hát végül is, így aztán teljesen alkalmatlanná vált az uralkodásra.
- Hogyan nevezzük azt az időszakot, amikor a Kádár-korszak alatt a boltok polcain már volt mit vásárolni, és a választék az élelmiszerek terén viszonylag széles volt?
Természetesen! Íme egy egyedibb változat: "Miután alaposan mérlegeltem a lehetőségeket..."
Persze! A kérésed alapján a szó eleje a "gulyás" lehet, ami egy ízletes magyar leves. Ha a szöveget a gulyás szóval szeretnéd egyedivé tenni, akkor íme egy példa: "A gulyás egy különleges leves, amely tele van ízletes hagymával, friss zöldségekkel, laktató burgonyával és szaftos hússal. Ez a fogás nemcsak a gyomrot, hanem a lelket is megmelengeti, és tökéletes választás a hűvösebb napokra." Remélem, ez megfelel az elképzeléseidnek! Ha van más kérésed, szívesen segítek!
"Ki szerepel ezen a képen Lenin előtt?,, -Hitlernek néz ki, de sejtem, nem ő az."
Tatárjárás. Beszámolóm szerint, miután a mongol seregek legyőztek minket a muhi csatában, végigjártak Magyarország területeit, és romba döntöttek mindent, ami az útjukba került.
A magyar szóbelin is felbukkantak kifejezetten emlékezetes elszólások:
"Hangalak és jelentés. Az volt a feladatom, hogy diáknyelven leírt szavakat lefordítsak, hogy hogyan használjuk a köznyelvben. A szó a kakaó volt. Az istenért se jutott eszembe mit jelent, pedig nem extra. Szóval azt mondtam, hogy akkor használjuk, amikor valami jól sikerült. Tanárnő értetlenül néz rám "Nem akkor, amikor arra kérünk valakit, hogy hangot adjon a zenére?"
Válaszom: "Persze, akkor is, de mi erre használjuk."
Petőfi Sándornak két nagy szerelme volt: az egyik Léda, a másik pedig Csinszka. Később a tanár megemlítette, hogy Júliának is kedvező lesz ez a választás.
"Magyarérettségin (Az arany embert húztam):
Tanár: Milyen jellegű kapcsolat fűzte össze Tímeát és Timár?
Természetesen, íme egy egyedibb változat: "Magyar: Szentírás"
Tanár: Na és Éva milyen büntetést kapott még a kiűzésen kívül? Ami kapcsolatos a gyerekvállalással.
Természetesen! Itt van egy egyedibb változat: "Én: Mi a helyzet a menstruációval?"
Azért matekból, és a nyelvi érettségikből is alakítottak a szóbelin a diákok: