Para-Kovács Imre: Majka mérlegelte a következményeket Majka, aki mindig is tudta, hogy minden döntésének ára van, alaposan végiggondolta, mit jelenthetnek a lépései a jövőjére nézve. A szórakoztatóipar világában a hirtelen jött népszerűség és a folyamato

Bár én is hajlamos vagyok néha bírálni a NER működését, de a kritikám egyáltalán nem ér fel Majkáéval – fogalmaz Para-Kovács Imre egy műelemzés keretében.
Amikor a szövegcentrikus könnyűzene lelkesedése a hiperszenzitív figyelem fókuszát az alternatív szcénáról a rap világára irányította, Magyarországon három jelentős hip-hop forrás bontakozott ki. Bár ezek az irányzatok időben nem teljesen egybeestek, a távoli jövőből (ami most valójában a közeli jelen) visszatekintve, úgy tűnik, hogy összemosódnak. Én pedig, a könnyebb érthetőség érdekében, tudatosan összekapcsolom őket, vállalva ezzel a pontatlanság kockázatát, de elkerülve a vitákat arról, ki is volt az első, és kinek a győzelme a legmeghatározóbb.
Fenyő Miklós, a Neurotic és Geszti Péter mindhárman a rap műfajának korai időszakában alkottak, egymástól függetlenül és távol, de mégis egyformán kiemelkedő színvonalon. Most, hogy túlléptem a korábbi elfogultságaimon, világossá vált számomra, hogy bár eltérő tartalommal és célokkal dolgoztak, az általuk képviselt zenei érték hasonlóan magával ragadó.
Fenyő Miklós mindig is a szórakoztatás mestere volt, bumm-bumm-black, és most itt áll, rajta egy csillogó breakoverál, a mellén feszes baseball-ing, ami legalább két év kemény edzés eredménye. Miközben a Neurotic a világ alatti szcéna üzenetét hozza, azt mondják, hogy szárnyak nélkül nem szabadna repülnöm. Jézus zsarukkal tárgyal, én pedig csak menekülni szeretnék. Eközben Geszti Péter a kifinomult humorral nyitott utat, és én szeretnék visszatérni ahhoz, aki valaha voltam, amikor még tudtam, hogy mit akarok elérni. De most szinte semmi fogalmam sincs a következő generációról, akik a rendszerváltás után tovább vitték a zene lángját, és újraértelmezték a rap világát.
Dopeman 2012 táján robbantotta be az Elnök úr című klipet, amelyben KicsiDope is közreműködött. Abban az időszakban a rapper viszonya a Nemzeti Együttműködés Rendszeréhez meglehetősen kritikus volt, és nyíltan bírálta Orbán Viktor teljesítményét. Azóta viszont a nézőpontja némileg átalakult, ami érdekes változást mutat a politikai diskurzusban.