Oroszország álláspontja szerint az újabb uniós szankciók jogellenesek.
Az alsós kislány áll a kétméteres rendőr előtt és sír, hogy ne adják oda az apjának - Drámai felvételek, két napja tüntet...
A szankciókat továbbra is olyan törvénytelen és a nemzetközi jogot sértő korlátozásoknak tekintjük. E tekintetben a helyzet nem változik.
- jegyezte meg Peszkov az Európai Unió Oroszországgal szembeni szankciós politikájának változásait illetően.
Kiemelte, hogy a szankciók olyan kettős hatású eszközök, amelyek nemcsak a célzott országokat érintik, hanem az európai polgárok is érzik a következményeiket. Ezt a jelenséget "egyre többen kezdik felismerni" - számolt be az MTI.
Azzal kapcsolatban, hogy Budapest végül visszavonta a szankciók meghosszabbításával szemben megfogalmazott kifogásait, Peszkov úgy vélekedett, hogy Magyarország biztosítékokat kaphatott az EU-tól arra vonatkozóan, hogy valamilyen formában újraindulnak a tárgyalások a gáztranzitról.
Természetesen! Íme egy egyedi változat: **Legújabb híreink**
"Tudjuk, hogy Magyarország bizonyos feltételeket fogalmazott meg az említett szankciók meghosszabbításával kapcsolatban. Ezeknek a feltételeknek közük volt a kijevi rezsim álláspontjához. Magyarország a jelek szerint bizonyos bejelentéseket kapott Brüsszelből, hogy felújul valamilyen tárgyalási folyamat. Szoros figyelemmel fogjuk kísérni ezt a helyzetet" - mondta a szóvivő.
Leszögezte, hogy Oroszország érdekelt abban, hogy folytassa a gáz eladását Európának. Mint mondta, az orosz gáz nemcsak versenyképes az amerikaival, de "sokkal kifizetődőbb az európai vásárlók számára."
Peszkov reagált Tucker Carlson amerikai televíziós személyiség állítására, miszerint Joe Biden volt amerikai elnök kormányzata tervet dolgozott ki egy Vlagyimir Putyin orosz államfő elleni merényletre. A Kreml szóvivője ezzel kapcsolatban hangoztatta, hogy az orosz szakszolgálatok folyamatosan intézkedéseket hoznak Putyin védelmére.
Carlson, aki nem nyújtott bizonyítékokat kijelentéseihez, őrültnek titulálta a titokzatos terveket, és azt hangoztatta, hogy a washingtoni vezetés önmagát pusztító konfliktusra vágyott Moszkvával. Antony Blinkent, a volt külügyminisztert pedig azzal vádolta, hogy az Egyesült Államok és Oroszország közötti fegyveres összecsapás elősegítésére törekedett.
Peszkov nem fűzött megjegyzést ahhoz az iráni nyilatkozathoz, amely szerint Moszkva Szu-35-ös vadászgépeket küldött Teherán részére.