Március végére tervezett az átadás.

A repülőtér utasterminálja már a tervek 95%-ának megfelelően készen áll.
A Marosvásárhelyi Transilvania Nemzetközi Repülőtér körüli fejlesztések iránti érdeklődés folyamatosan nő. Az utasok jogosan várják el, hogy az új terminál megnyitásával modernebb, tágasabb várótermek és kényelmesebb utasfogadó terek várják őket. Emellett fontos, hogy az utasfelvételi és csomagkezelési folyamatok zökkenőmentesebbé váljanak. Mivel a kivitelezési határidő már fél éve lejárt, kíváncsiak voltunk a terminál állapotára. Kérdéseinkre Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács elnöke és Molnár Imola tanácsadó adtak választ, míg a járatokról Peti András, a repülőtér igazgatója tájékoztatott.
- Sajnálatos módon a beruházás véglegesítésének nem kedvezett a tavaly elfogadott, megszorító intézkedéseket tartalmazó sürgősségi kormányrendelet, amely az országos költségvetési deficit csökkentése érdekében jelentős mértékben lassította a közpénzből megvalósuló infrastrukturális fejlesztéseket. Ennek ellenére jelenleg a beruházás 95 százalékban elkészült. A külső tereprendezés zajlik, ami időjárásfüggő. Most dolgoznak a villamos üzem befejezésén, illetve egyéb, különböző végső simításokat végez a kivitelező. A terminál várótermének felszerelése és a beszállókapuk beüzemelése is folyamatban van. Az irányjelző, tájékoztató táblák kell megérkezzenek. Az áramszolgáltató elvárásának megfelelően a repülőtér két különböző, egymástól független elosztóállomáshoz kell csatlakozzon a szünetmentes áramellátás biztosítása érdekében. Március végére várható az új terminál átadása, ezt ígérte a kivitelező - tájékoztatott Péter Ferenc.
Amennyiben a kivitelező betartja az ígéreteit, a turistaszezon kezdetére, a charterjáratok elindulásakor már egy korszerű repülőtér várja majd az utazókat.
Az új terminál ezer utas befogadására lesz alkalmas
A mostani fejlesztések a legjelentősebbek, amióta a repülőteret használatba adták. A legfontosabb az utasterminál és a repülőgép-parkoló bővítése.
A Maros megyei és európai uniós forrásokból megvalósuló vissza nem térítendő támogatású beruházás számos új létesítményt foglal magában, köztük a légiforgalmi terminál bővítését. A projekt keretében egyebek mellett szennyvíztisztító állomás, esővíz-elvezető rendszer, valamint a gázhálózat és a villamos energia ellátásának fejlesztése is megvalósul. A beruházás értéke meghaladja a 35 millió eurót, ami kiemelkedő lépést jelent a régió infrastrukturális modernizálása és gazdasági fellendülése szempontjából. Az új terminál kapacitása lehetővé teszi, hogy egyszerre ezer utast fogadjon és szolgáljon ki. Molnár Imola tanácsadó részletesen ismertette a fejlesztések előnyeit.
A gazdasági fejlődés szempontjából elengedhetetlen a megfelelő infrastruktúra kiépítése és fenntartása.
A repülőjáratok fejlesztése elengedhetetlen Maros megyében, ezért kiemelt figyelmet fordítunk a légikikötő infrastruktúrájának korszerűsítésére, hogy a marosvásárhelyi repülőtér Székelyföld légikapujává emelkedhessen. Ez a kezdeményezés nem csupán a közlekedési lehetőségek bővítését célozza, hanem a megye gazdasági növekedésének és lakosainak jólétének alapjait is biztosítja - nyilatkozta a megyei tanács elnöke.
Mint ismeretes, a marosvásárhelyi és a székelyföldi utasok életében 2006 mérföldkövet jelentett, ugyanis a Wizz Air légitársaság akkor indította első járatait. 2016-ban, a tizedik évfordulón a Wizz Air légitársaság kommunikációs igazgatója emlékeztetett, hogy Marosvásárhelyről a londoni járat szállt fel elsőnek. Ekkor hangzott el, hogy évről évre nőtt az utasok száma, bővültek a szolgáltatások, és az indulást követő öt év leforgása alatt Marosvásárhely lett az egyik repülőgépük állomáshelye. Akkor hat ország kilenc célállomása felé lehetett Marosvásárhelyről repülni, például Madridba, Párizsba, Rómába, Frankfurtba, Memmingenbe, Dortmundba. De például a Ryanair Brüsszelbe és Pisába is indított járatokat. Amikor a kifutópálya alkalmatlannak bizonyult a repülőgépek fogadására, még az év novemberében a Wizz Air Kolozsvárra költöztette a járatokat, és Marosvásárhely egy időre légi összeköttetés nélkül maradt a nagyvilággal. A kifutópálya korszerűsítése és újjáépítése után sem "tértek vissza" az összes járattal, maradt a budapesti, a londoni, a memmingeni és a dortmundi járat. Ez utóbbi kettőt is a múlt év elején felfüggesztették. Jelenleg Budapestre és Londonba van menetrend szerinti járat. A turistaszezon kezdésekor remélhetőleg újraindulnak az antalyai és a görögországi charterjáratok.
- Folyamatosan egyeztetünk a légitársaságokkal, de egyelőre konkrét döntés nem született, ahogy arról sem, hogy a dortmundi és a memmingeni járatot visszaállítják. Ez a légitársaság sok tényezőtől függő döntése. A légitársaságok egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek Kolozsvárra, nagyobbat, mint Bukarestre például. A mi feladatunk, hogy az infrastruktúrát tegyük pontra, s legyenek adottak a feltételeink - mondta Peti András, a légikikötő igazgatója.