A Bethlen gimnázium melletti járda lezárása már sokakat érint, ám úgy tűnik, sokan nem tulajdonítanak ennek elég jelentőséget. Ez a figyelmetlenség azonban komoly következményekkel járhat az érintettek számára.

A július 7-i, hétfői vihar hatalmas károkat okozott Hódmezővásárhelyen, a Bethlen Gábor Református Gimnázium tetőszerkezetében is. Bármikor cserepek potyoghatnak le a tetőről. Hogy a bajt elkerüljék, a Bethlen gimnázium Szőnyi utcai részét szalaggal zárták le. Önök szerint mindenki megértette, hogy mit jelent ez? Ó, dehogy!
A Bethlen Gimnázium viharkárosodásáról lapunkban is olvashattak. Az idén 129 éves épület tetőszerkezete súlyos sérüléseket szenvedett el a pusztító orkán következtében.
A Bethlen gimnázium melletti szalag egyeseknek nem akadály
A viharos szél több helyen megbontotta a cserepeket, a fenntartó, a Hódmezővásárhely-Református Ótemplomi Egyházközség gyűjtést indított volt diákjai és az iskolaépület sorsa miatt aggódók körében a helyreállítás megsegítésére.
Amíg a felújítás nem fejeződik be, a szél bármikor leemelhet újabb cserepeket a tetőről. Csak belegondolni is ijesztő, hogy mi történne, ha valakire ráesne egy cserép. Éppen ezért a Szőnyi utcán, a gimnázium közelében szalaggal zárták le a gyalogos- és kerékpárutat. Az ember azt hinné, hogy mindenki tisztában van azzal, miért van ott a figyelmeztető szalag. Ennek ellenére rendre átbújnak alatta a gyalogosok és a kerékpárosok. Ez pedig a felelősségteljes gondolkodású városlakóknak is szemet szúr. Az utóbbi napokban több bejegyzés is született a Hódmezővásárhelyi csevegő Facebook-csoportban e témában.
Oszt! Én felelősségöm!
Hazafelé tartok a kerékpárúton, éppen a Hősök terén haladva. Amikor a Bethlen iskola előtt járok, észreveszem, hogy az utat le kellett zárni, mert cserepek potyognak a tetőről. Jól is van ez így, hiszen a biztonság fontos. Elém érkezik egy középkorú hölgy, aki egy elektromos biciklit hajt. Megáll a körbekerített területnél, majd felemeli a figyelmeztető szalagot, ami a tetőszerkezet instabilitására figyelmeztet. Át akar menni a szalag alatt, mintha a törött cserépveszély nem lenne elegendő arra, hogy megfontolja a döntését. Úgy tűnik, hogy a rövidebb út vonzereje erősebb nála, mint az óvatosság. Csak annyit mondok neki: - „Hölgyem, nem véletlenül van lezárva!” Erre ő: „Látom, hogy le van zárva! Oszt! Én felelősségöm!” Hát, úgy tűnik, hogy a 20 méteres kerülő, akár elektromos kerékpárral, akár anélkül, talán mégis megérné, ha ezzel elkerülnénk a balesetet. A történet tanulsága: ne csak egymásra, hanem saját magunkra is vigyázzunk!
A lényeg, hogy nekik ne mondja meg senki...
Egy korábbi posztból derült ki, hogy vannak olyan négyéves gyerekek, akik pontosan tudják, miért is került oda a figyelmeztető szalag. Egy édesanya osztotta meg tapasztalatait a Facebook csoportban, ahol a kisfiával együtt látták, hogy a biciklisek és gyalogosok egyáltalán nem foglalkoznak azzal, hogy egy fentről lezuhanó cserép akár komoly sérülést is okozhat. "Ma este 8 óra... A négyévesem megkérdezte, hogy miért bújnak be oda, amikor le van zárva? Azt mondtam neki, hogy mert ostobák. Erre az egyik bújócska résztvevője nagyon felháborodott, hogy micsoda jogon nevezem én őket butának. Csakhogy nem értette meg a mondanivalómat. A lényeg, hogy nekik senki ne mondjon semmit, mert ha egyszer arra akar menni, akkor menni is fog – mesélte az anyuka.