A magdeburgi merénylőről most végre lehullt a lepel: új, megdöbbentő információk váltak ismertté. A részletek, amelyek napvilágot láttak, igencsak meglepőek és sokkolóak. A Mandiner cikke új perspektívát ad az esetről, amely sokakat foglalkoztatott.

A hatóságok terrortámadásként azonosították az incidenst, amelyet egy Szaúd-Arábiából érkezett férfi hajtott végre. Az elkövető, aki Bernburgban orvosi pályán tevékenykedett, a helyszínen került őrizetbe.
A magdeburgi karácsonyi vásáron elkövetett terrortámadás után megdöbbentő részletek derültek ki a merénylőről, Taleb A.-ról, akit korábbi kollégái "Dr. Google"-ként emlegettek. Egykori munkatársai szerint Taleb A. rendszeresen az interneten keresett válaszokat diagnózisokhoz, mivel orvosi tudása és nyelvtudása is komoly hiányosságokat mutatott.
Ápolótársai és orvosi kollégái többször is jelezték a klinika vezetőségének a vele kapcsolatos problémákat, de az intézkedések elmaradtak.
A német hírszolgáltatások arról tudósítottak, hogy a magdeburgi terrortámadás elkövetője 2006 óta tartózkodott Németországban, ahol hosszú távú tartózkodási engedéllyel élt. Az elkövető nyíltan támogatta az iszlámellenességet, a szélsőjobboldali nézeteket és a cionizmust. A Bernburgban orvosként dolgozó férfi közösségi média posztjaiban kifejezte aggodalmát az iszlám terjedése miatt Németországban, és nyíltan támogatta az Alternatíva Németországért (AfD) pártot, valamint más, hasonló eszméket valló európai szélsőjobboldali csoportokat.
Azonban több közel-keleti X-felhasználó is arra hívta fel a figyelmet, hogy az elkövetőről terjedő információk közel sem állják ki a valóság próbáját.
"Bár lehetséges, hogy Ön is hozzájárult ezekhez a félrevezető információkhoz, ez összhangban állhat a Taqqiye elvével, amely az iszlámban lehetőséget ad a hazugságra és a megtévesztésre az iszlám céljainak szolgálatában" - olvasható az egyik X-felhasználó hozzászólásában.
Tárik Meszár, a Migrációkutató Intézet vezető kutatója hangsúlyozta, hogy "a szóban forgó X-bejegyzésben megfogalmazott állítások nem zárhatók ki, viszont a megerősítő bizonyítékok jelenleg hiányoznak."