Ez az állat könnyen megtalálja az utat a magyar otthonokba, és csípése nemcsak fájdalmas, hanem mérgező hatású is.

Hazánkban számos olyan állatfaj található, amelyek mérgükkel képesek támadni. Ezek között megtalálható a kígó, különböző békafajták és pókok is.
Magyarországon az állatok által okozott halálesetek száma rendkívül alacsony. Nálunk nem jellemző a halálos pókcsípések, kígyómarások vagy oroszlántámadások előfordulása, mint ahogy azt például Ausztráliában vagy az afrikai kontinens országaiban tapasztalhatjuk. Ugyanakkor a Kárpát-medence természeti veszélyeit sem szabad figyelmen kívül hagyni. Számos lábatlan, négy- vagy nyolclábú élőlény okozhat kellemetlen pillanatokat, sőt, akár komoly mérgezést is, ha nem vagyunk elég körültekintőek.
Az egyik legismertebb és legfélelmetesebb élőlény, amely egyben halálos mérgét is magában hordozza, a méh. A hím házi méhek általában ártalmatlanok az emberek számára, azonban a nőstények igen komoly veszélyt jelenthetnek. A potrohuk végén elhelyezkedő mérgező fullánk, ha rosszul sül el egy találkozás, könnyedén az ember bőrébe fúródhat, és ezzel körülbelül 0,1 mg méreganyagot juttathat a szervezetbe.
A támadásban a kis rovar biztosan elpusztul, de az arra érzékenyek esetében is halált okozhat a csípés. Illetve ha egy egész méhraj támad valakire, allergiásnak sem kell lenni a következményekért, már 40 méhcsípés is súlyos, életveszélyes reakciókat vált ki.