Kecskeméti László egy friss válaszvideóban részletesen kifejti, miért tartja indokoltnak, hogy magával vitte a szóban forgó dolgot.

Megérkezett Kecskeméti László józsefvárosi fideszes önkormányzati képviselő reakciója arra a videóra, amelyet Sátly Balázs kerületi alpolgármester tett közzé hétfőn és amelyben bemutatták, milyen állapotban van az az önkormányzati lakás, amiből Kecskeméti és a családja éveken át tartó huzavona után végül kiköltözött idén januárban.
Ahogyan az alpolgármester ismertette, a lakásból nem csupán az ajtók tűntek el, hanem a félfák, a konnektorok, a kapcsolók, sőt még a konyhaszekrény is nyomtalanul eltűnt.
"A képviselő úr valószínűleg azt gondolta, hogy ezek a tárgyak az ő tulajdonát képezik. Azonban ez nem felel meg a valóságnak. Amikor Kecskeméti úr ide költözött, a lakás teljesen lakható állapotban volt, és ezt így kellett volna visszaadnia" – nyilatkozta Sátly, majd figyelmeztette Kecskemétit, hogy ha nem hozza vissza a megnevezett tárgyakat, jogi lépésekre fogják kényszeríteni az ügyet.
Kecskeméti László válaszvideójában figyelemfelkeltő módon kezdett, amikor is azt javasolta: "öntsünk tiszta vizet a pohárba", miközben egy pohár vizet töltött meg. Ezt követően a bérleményezési jegyzőkönyvből idézte azokat a berendezési tárgyakat, amelyek a kiköltözést követően kötelezően a lakásban maradnak, és azokat is, amelyek szabadon vihetők magukkal.
"A lakásban található beltéri harmonikaajtók elvihetők. Az eredeti beltéri ajtók átadásra kerültek a bérbeadónak. Az önök részére" - érvelt a képviselő, aki hangsúlyozta, hogy jogszerűen vitte magával az ajtókat a lakásból, akárcsak a konyhabútort és a klímaberendezést.
A beépített, prémium kategóriás konyhabútor szintén elvihető, mivel az ingatlan használója készítette. Vagyis én magam!
- emelte ki. A kapcsolók és a konnektorok részletezésére nem tért ki.
A fideszes képviselő a mondandóját azzal zárta, hogy a helyi vezetésnek prioritásként kellene kezelnie a Józsefvárosban üresen álló több mint 800 lakás problémáját. Kiemelte, hogy a jelenlegi lakáspályázati rendszerükben a józsefvárosi lakosok számára nincs esély a sikeres pályázatra.
A VIII. kerületi lakhatási helyzetről - némileg más szemszögből - nemrég riportban számoltunk be. Itt a Diószegi utca lakói mondták el, hogyan élik meg, hogy a kormány közel egy évvel ezelőtt kisajátításra ítélt egy omladozó bérháztömböt Józsefváros szívében, egyik napról a másikra a teljes bizonytalanságba taszítva több mint 400 itt lakót.