Itt a vége: megkezdődött a Hős utcai gettó lebontása + képgaléria
Megkezdődött a mélyszegénységgel, a közbiztonság hiányával és a súlyos drogproblémákról szóló hírekkel összeforrt Hős utcai telep felszámolása. Eredetileg százötven család és százötven tulajdonos lakott a Hős utca 15/A-B két háztömbjében. Az önkormányzati lakások bérlőit elhelyezték máshova, a tulajdonosok nagy részével pedig megállapodtak, így ők is elhagyták az ingatlanjaikat.
A fővárosi Hős utca 15. szám alatti ingatlanok bontása jelentős mérföldkőhöz érkezett, lezárva egy hosszú éveken át húzódó, sok vitát generáló korszakot. Az egykoron hírhedtté vált telepen az életkörülmények annyira romlottak, hogy tarthatatlanná váltak. A Hős utcai házak az utóbbi évtizedek során Budapest egyik legkifejezettebb szociális válságának szimbólumává avanzsáltak. Az ott élők zöme mélyszegénységben élt, a közbiztonság gyakorlatilag eltűnt, és a terület a drogproblémák epicentrumává vált. Az önkormányzat és a hatóságok többször is próbálkoztak a helyzet megoldásával, de a lakhatási krízis, a szegregáció és a társadalmi leszakadás folyamatosan újra meg újra felbukkantak.
Az önkormányzat és a kormány közösen vállalták a Hős utcai telep bontását és rehabilitációját. 2023-ban a kőbányai önkormányzat az előző évi 2,1 milliárd forinton felül újabb egymilliárd forint támogatást kapott az államtól, amelyet a Hős utcai telep 166 lakásának megvásárlására fordítanak. Ezzel a lépéssel a két érintett háztömb elbontására készülnek, lehetővé téve a Terrorelhárítási Központ számára, hogy ott felépítse új műveleti központját. Tavaly tavasszal a kormány sürgette a Hős utca rendezésének folyamatát; az önkormányzat ekkor 254 lakást adott át az államnak, amelyek korábban az önkormányzat tulajdonába kerültek, részben eladás, részben ingyenes átadás formájában, a szegregátum 317 ingatlanából.
A bontási munkálatok a napokban kezdődtek meg, és várhatóan több hónapig tartanak majd.