Fontos megállapodás született, amely jelentős hatással lehet a magyar mezőgazdaságra is - Agrárszektor.

A Széchenyi István Egyetem dinamikus partnerségi hálózat révén valósítja meg képzési, tudományos, kutatás-fejlesztési és innovációs programjait. Az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári és a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar jelentős hazai és nemzetközi kapcsolatokat alakított ki, amelyek célja a projektalapú és gyakorlatorientált oktatás színvonalának emelése. E törekvések jegyében az intézmény március 6-án stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a győri Xantus János Állatkerttel, amely az ország egyik leglátogatottabb állatkertje és a nyugat-dunántúli régió kulturális és szabadidős életének kulcsszereplője. A kooperációban a két kar mellett részt vesz az egyetem fenntartásában működő Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium is, amely az állatkerttel 1997 óta sikeresen működik együtt a mezőgazdasági technikus, valamint a gazda és kertész szakmák képzésében - tájékoztat a Széchenyi Egyetem közleménye.
A megállapodás keretében az egyetem elkötelezte magát amellett, hogy bevonja az állatkert szakértőit turisztikai, mezőgazdasági és állattudományi képzéseibe, ezzel lehetőséget teremtve közös kutatás-fejlesztési projektek elindítására.
A felek különös figyelmet fordítanak az állategészségügyi kérdésekre, a takarmányozásra és a talajvizsgálatokra, emellett pedig szorosabbra vonják az együttműködés kötelékét a turisztikai képzés terén is. A jövőben a Xantus János Állatkert mint kihelyezett tanóra- és gyakorlati helyszín fog működni, ezzel támogatva a közép- és felsőfokú oktatást. Ezen kívül konzultánsként segíti a szakdolgozatok és diplomadolgozatok elkészítését, valamint aktívan részt vállal a közös kutatási projektek és pályázatok megvalósításában.
A Széchenyi István Egyetem keretein belül zajló aláírási ünnepségen dr. Tóth Tamás, az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar dékánja hangsúlyozta, hogy az együttműködés számos szempontból rendkívül indokolt és természetes lépés.
Az állatkertek fontos szerepet játszanak a biológiai sokféleség megőrzésében, a védett és veszélyeztetett fajok megmentésében, és ez a kutatási tevékenység révén összekapcsolódik az egyetem fenntarthatósági küldetésével. Partnerségünk másik fontos eleme az oktatás, amely nemcsak hallgatóinknak, de az intézmény fenntartásában működő Veres-iskola diákjainak is többletlehetőséget teremt
- fogalmazott. Kiemelte, a kar többek között takarmányozási, talaj- és mikrobiológiai vizsgálatokkal segíti a közös munkát, emellett pedig külső tanszék létrehozását is tervezik. A Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar a turisztikai és marketing területeken kapcsolódik a partnerséghez - derült ki dr. Remsei Sándor dékán szavaiból.
Az állatkert kiemelkedő szerepet játszik a régió idegenforgalmában, rekreációs lehetőségeiben és oktatásában. Célunk, hogy hallgatóink friss, fiatalos nézőpontjukkal hozzájáruljanak a sikeréhez, miközben értékes gyakorlati tapasztalatokra tehetnek szert. Ez az együttműködés lehetőséget teremt arra, hogy a két intézmény kölcsönösen erősítse egymást, gazdagítva a tudást és a gyakorlati ismereteket a jövő szakemberei számára, egyúttal fokozva a térség turisztikai vonzerejét is.
- fűzte hozzá. Dr. Andréka György, a Xantus János Állatkert ügyvezetője kifejtette, a világban évente közel 700 millióan látogatnak el az állatkertekbe, Európában mindez 150 millió, míg hazánkban 4-5 millió vendéget jelent.
Ez a szám kiemelkedően magas a szabadidős és turisztikai szektorban, hiszen a győri intézmény a térség élvonalába tartozik, és lenyűgöző, 250 ezer látogatóval büszkélkedhet.
- sorolta. Hangsúlyozta, küldetésük sokkal több a szórakoztatásnál, hiszen az állatkert a természetvédelem, a tudományos kutatás, az edukáció és a társadalmi szemléletformálás helyszíne is.
Mindehhez elhivatott és magasan képzett szakemberekre van szükség. Munkatársaink jelentős része érkezik a Veres-iskolából, amellyel ugyancsak régóta együttműködünk. Éppen ezért feladatunknak érezzük, hogy a nálunk meglévő gyakorlati tudással hozzájáruljunk a közép- és felsőfokú tanulmányait végző fiatalok képzéséhez is