A Jobbik a Magyar Nemzeti Bank (MNB) botrányából származó, visszaszerzendő milliárdok felhasználását egy sor célra kívánja fordítani, amelyek között szerepelne a gazdasági fejlődés elősegítése és a társadalmi problémák kezelése. Az Alfahir.hu által közzét

Példátlan esemény zajlik a pénzügyi színtéren: egy több száz milliárdos nagyságrendű összeg lába kel, de a Jobbik reménykedik abban, hogy idővel sikerül visszaszerezniük a pénz egy részét - nyilatkozta Z. Kárpát Dániel hétfőn, budapesti sajtótájékoztatóján. A jobbikos politikus felidézte, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) korábbi kedvező pénzügyi teljesítményéből alapítványokat hoztak létre, műtárgyakra költöttek, valamint ingatlanokat is vásároltak. Emellett "kreatív és technikai megoldásokkal" kicsatornázták a rendelkezésre álló forrásokat.
Z. Kárpát kifejtette, hogy amikor az MNB nyereséget termelt, annak forrásai egyrészt a forint gyengítéséből, másrészt pedig a devizahitelek átváltásából származtak. Szerinte ebben a folyamatban az Orbán-kormány a magyar emberek helyett a bankok érdekeit szolgálta, ami végül a polgárok számára kedvezőtlen helyzetet eredményezett. Ezzel a lépéssel a hitelfelvételkor elvárt feltételek helyett piaci árfolyamon történt forintosítást, valamint elhelyezés nélküli kilakoltatásokat és súlyos társadalmi-szociális válságot idézett elő.
A Jobbik alelnöke és országgyűlési képviselője javaslatot tett arra, hogy amennyiben a jelenleg hiányzó MNB-alapítványi vagyon egy része vagy akár az egész összeg visszakerülne, úgy azt...
egy devizahiteles kártérítési alapba kerüljön.
Mint fogalmazott, bár a károsultak korábbi élethelyzete nem állítható vissza, de kártérítés révén a családok valamit kapjanak vissza abból, amit elvettek tőlük.
Az ellenzéki képviselő hangsúlyozta, hogy "történelmi mulasztás" történt a hitelkárosultak ügyében, és ezt a felelősséget minden kormányra, beleértve a 2010 előtti kabineteket is, hárította. Kifejtette, hogy a kormány kommunikációja valószínűleg arra fog összpontosítani, hogy "jelenleg folyamatban lévő ügyről nem kívánnak részleteket nyilvánosságra hozni", és ők, mint ellenzéki képviselők, nem szeretnének bírósági szerepet vállalni. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy feladatuk kijelölni azokat a tisztességes irányelveket a visszaszerzendő vagyon vonatkozásában, amelyek egy "magára valamit adó nemzetgazdaságban" elvárhatók.