Elszáradt az orchideád levele? Esetleg hullajtja gyönyörű virágait? Ne aggódj, van megoldás a problémára, és mi segítünk neked!


Havonta tápoldatozással támogathatjuk a növények virágzásának folyamatos szépségét és egészségét.

Nyáron a legnagyobb hiba, amit elkövethetsz, ha a növényedet a tűző napra bízod. Akár a szobában, az erkélyen, vagy a kertben tartod, fontos, hogy olyan helyet válassz neki, ahol bőven kap fényt, de a nap heves sugarai nem érik közvetlenül. Ha ezt nem tartod szem előtt, a levelek sárgulni és barnulni kezdhetnek, sőt a virágait is ledobhatja. A legrosszabb esetben pedig megéghet és elpusztulhat a növényed. Tehát, ha déli vagy nyugati ablakban tartod, érdemes inkább az északkeleti szoba ablakába helyezni, vagy egy napfényes szobában egy olyan asztalra tenni, ahol nem éri közvetlen napfény.

Az orchidea léggyökerei vesznek föl sok folyadékot, ezért a párásítás ugyanolyan fontos, mint a talajuk öntözése. Érdemes kavicságyra állítani az orchideát. Így nem éri gyökerét közvetlenül az álló víz, de a párásság biztosított. Forró nyáron a kavicsok alá naponta önthetünk egy kevés nem túl hideg vizet. Sőt, az orchidea környezetébe naponta többször is spriccelhetünk folyadékot, ezt is értékeli növényünk.

Hetente egyszer vagy kétszer locsoljuk állott vagy esővízzel talaját. Alatta sose maradjon víz. A pangó folyadék gyökér- és levélrothadáshoz vezethet, akár az egész növényt elveszíthetjük. Sőt, azt is megteheted, hogy egy lavór nem hideg vízbe állítod fél órára cserepét, majd visszapakolod élőhelyére. Ez is kiváló vízpótlási módszer.

Az nagyon valószínű, hogy ezekben a meleg napokban nem hoz új virághajtást, mert legtöbbször a hűvös éjszaka és langymeleg nappal az, ami virágnövesztésre ösztönzi. Ám, a tavaszi virágokat könnyedén megtartja akár őszig is, ha figyelsz a részletekre. Havonta egyszer kétszer tápoldatozz, ha még van virág növényeden. Ezzel hetekkel kitolod azt a időszakot, amikor gyönyörködhetsz különleges orchideád virágaiban.

Related posts