Megkezdődött a Demján Sándor Tőkeprogram, amely új lehetőségeket kínál a vállalkozások számára.


Március 3-tól kezdődően a vállalkozások benyújthatják igényeiket a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) által indított, valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) által lebonyolított Demján Sándor Tőkeprogram keretében. Ez a program célja a belföldi mikro-, kis- és középvállalkozások beruházásainak támogatása, és összesen 100 milliárd forintos keretösszeg áll rendelkezésre – jelentették be ma az NGM és az MKIK.

Az új program keretösszege 100 milliárd forint, amely lehetőséget biztosít a cégek számára, hogy 100 és 200 millió forint közötti tőkebefektetésekhez jussanak. Az állami támogatás révén a vállalkozások rendkívül kedvező feltételekkel, csupán évi 5 százalékos kamattal igényelhetnek tőkejellegű forrást. Ez a piacon elérhető, 12-14 százalékos hozamelvárással szemben jelentős költségmegtakarítást jelent. A cégek akár 0 százalékos önerővel és kezességelvárások nélkül is igénybe vehetik ezt a lehetőséget. A tőkeigénylési folyamatot jelentősen egyszerűsítették, modern automatizált és digitalizált felületek alkalmazásával, amelyek gyorsan és felhasználóbarát módon segítik a vállalkozásokat a forráshoz jutásban.

Tavaly december óta összesen 1850 vállalkozás fejezte ki érdeklődését az előzetes regisztráció keretében, ebből körülbelül 400 cég biztosan megfelel az igényléshez szükséges feltételeknek. Az NGM által indított programot az MKIK valósítja meg, együttműködve a Nemzeti Tőkeholdinggal és a Magyar Fejlesztési Bankkal, az MKIK Tőkealap-kezelő Zrt.-n keresztül, ezzel is erősítve a vállalkozások érdekképviseletét és az igényeik kielégítését. Balog Ádám, az MKIK alelnöke hangsúlyozta, hogy ez az első országos lefedettségű, központilag koordinált, kifejezetten a helyi gazdaságra fókuszáló program, amelyben a helyi kereskedelmi és iparkamarák aktív részvétele rendkívül fontos. A területi kamarák ismeretei kulcsszerepet játszanak, így hozzájárulva a program sikeréhez. A tőkealap a támogatott cégekben jelképes, 1 százalékos üzletrészt szerez, míg a rendelkezésre álló tőkeforrás 99 százalékát tulajdonosi kölcsön formájában biztosítja. A vállalkozásoknak éves kamatot kell fizetniük, a tőke visszafizetése pedig csak a futamidő végén, egy összegben esedékes.

A dedikált és jelentős mértékű tőkebefektetés mellett a vállalkozások a tőkeigénylés folyamatában szakmai és üzleti támogatást is élveznek, köszönhetően az erre kijelölt szakembereknek. A Demján Sándor Tőkeprogramra a vállalkozások március 3-tól kezdődően tehetik meg igényeiket a http://demjantokeprogram.hu/ weboldalon - olvasható a közleményben.

Related posts