A Continental Autonomous Mobility és a Magyar Diplomáciai Akadémia között egy új együttműködési megállapodás született, amelynek célja a jövő mobilitásának fejlesztése és a diplomáciai képzés innovatív lehetőségeinek bővítése.


A Külgazdasági és Külügyminisztérium által felügyelt MDA Corporate Diplomacy Programjának célja a vállalati szféra és a külügyi szolgálat közötti együttműködés elmélyítése.

Híd a diplomácia és a vállalati szektor között

2020-as megalakulása óta az MDA elkötelezett abban, hogy nemzetközi szinten versenyképes képzéseket kínáljon a külügyi és külgazdasági szektorban. A Corporate Diplomacy Program, amely a Külgazdasági és Külügyminisztérium irányítása alatt működik, az egyik legfontosabb kezdeményezés a Magyar Diplomáciai Akadémia életében. Immár hatodik éve hidat képez a közigazgatás és a vállalatok között, célja pedig, hogy a diplomáciai tevékenységeket közelebb hozza a vállalati szférához. Ezzel a programmal a hazai nemzetgazdaság számára kiemelkedő jelentőséggel bíró cégek külpiaci teljesítményének növelését segítjük elő.

A Continental Autonomous Mobility részvétele egy újabb mérföldkő a program történetében, egyben hozzájárul ahhoz, hogy a vállalatok a külügyi hálózat erőforrásait hasznosítva még nagyobb sikereket érjenek el a globális piacon. "Nagy öröm számunkra, hogy olyan neves vállalatok is csatlakoztak a kezdeményezésünkhöz, mint a Continental Autonomous Mobility. Kezdeményezésünk célja, hogy a részt vevő vállatok ne csak diplomáciai ismeretekkel, hanem gyakorlati tudással és hosszú távú kapcsolati tőkével gazdagodjanak" - hangsúlyozta Dr. Pacsay-Tomassich Orsolya, a Magyar Diplomáciai Akadémia elnöke.

Tudásátadás a nemzeti bajnok vállalatoknak

Az intézmény törekvése, hogy a magyar külügyi szolgálat diplomatái magas szintű szakmai felkészültséggel és a nemzeti érdekek képviselete iránti elköteleződéssel rendelkezzenek. A Corporate Diplomacy Program ehhez a törekvéshez illeszkedve igyekszik biztosítani, hogy a külpiacokon sikeres nemzeti bajnok magyar vállalatok eredményesebben képviselhessék érdekeiket külföldön, erősítve Magyarország nemzetközi üzleti pozícióját is.

Az esemény nem előzmények nélküli: nemrég a KÉSZ Csoport és a Moshulu Enterprise Partners is csatlakozott a programhoz, amely a vállalatok nemzetközi kapcsolatainak és üzleti lehetőségeinek fejlesztését szolgálja. Az együttműködés keretében számos közös projekt valósul majd meg a diplomáciai és vállalati szektor szinergiájának kihasználásával, többek között diplomáciai képzések és szakmai rendezvények is várják a cégek munkatársait. A Corporate Diplomacy Program hatodik évfolyamában részt vevő partnerek: 4iG, Continental Autonomous Mobility, Delta Technologies, KÉSZ Csoport, Magnus Aircraft, Moshulu Enterprise Partners és az OTP Bank.

Forrás: A Külgazdasági és Külügyminisztérium keretein belül működő Magyar Diplomáciai Akadémia.

Related posts