Brüsszel figyelmeztette Muskot, és Trump várhatóan határozott intézkedésekkel reagálhat.

Charlie Kirk, az egyik legismertebb amerikai konzervatív politikai kommentátor szerint Donald Trump adminisztrációja a szólásszabadság tiszteletben tartásához kellene kösse az Európának nyújtott katonai és gazdasági támogatást. A megválasztott elnök jobbkezének tartott Elon Musk a bejegyzésre csak annyit válaszolt: igen.
Az Európai Unió bürokratikus tisztviselői jogi intézkedésekkel fenyegetik Elon Muskot és az X platformot, mivel Musk azt tervezi, hogy csütörtökön interjút készít Alice Weidellel, a német konzervatív politikai élet egyik meghatározó alakjával, aki az Alternatíva Németországért párt társelnöke. A helyzet világos: az amerikaiak évtizedek óta dollármilliárdokat áldoznak Európa demokratikus értékeinek megóvására, miközben a kontinens biztonsága továbbra is nagymértékben az Egyesült Államoktól függ. Az Ukrajnában elköltött több száz milliárd dollár is ennek a célnak a szolgálatába állt. Ha ez a helyzet, akkor Európának valóban függetlennek kell lennie – valódi szólásszabadsággal és hiteles választásokkal. A Trump-adminisztrációnak egyértelművé kell tennie: Amerika jövőbeli katonai, gazdasági és diplomáciai támogatása Európa számára attól függ, hogy érvényesül-e a szólásszabadság joga. Ha Európa a kínai modellhez hasonlóan kívánja korlátozni a véleménynyilvánítást, akkor nekik kell vállalniuk ennek következményeit, mi pedig visszavonjuk a támogatásunkat – fogalmazott Charlie Kirk az X platformon.
Tavaly az Európai Bizottság jogi eljárást kezdeményezett az X nevű platform ellen, arra hivatkozva, hogy a cég nem teljesítette a tartalommoderálással és átláthatósággal kapcsolatos európai előírásokat.
Elon Musk egy tömör "igen" válaszával tükrözte egyetértését Kirk véleményével, ezzel is megerősítve a közös nézőpontot. Charlie Kirk, aki egy népszerű amerikai politikai elemző és Trump elkötelezett támogatója, a Turning Point USA nevű szervezet alapítójaként tevékenykedik, amely a konzervatív értékek terjesztésére összpontosít az oktatás terén. Nemrégiben Kirk Donald Trump Jr., a megválasztott elnök fiának társaságában tett látogatást Grönlandra. Ez a látogatás különösen figyelemre méltó, hiszen Donald Trump korábban kifejezte, hogy az Egyesült Államok érdeklődését fejezte ki a Dániához tartozó, autonóm státuszú sziget megvásárlása iránt.
Mette Frederiksen dán miniszterelnök határozottan kijelentette, hogy Grönland nem eladó. E nyilatkozatot kedden tette, egybeesve Donald Trump Jr. grönlandi látogatásával. Frederiksen hangsúlyozta, hogy Múte Egede grönlandi miniszterelnök "nagyon világosan" kifejezte, a grönlandi lakosság körében széleskörű támogatottságot élvez az az elképzelés, hogy Grönland szuverenitása megkérdőjelezhetetlen, és a jövőben sem lesz lehetőség eladásra. A Mandiner által idézett dán vezető hozzátette, hogy a dán kormány nézetei változatlanok: "Grönland a grönlandiaké", és a sziget lakói saját maguk határozzák meg a jövőjüket.
A videón Donald Trump nyilatkozatai láthatók Grönlandról és a Panama-csatornáról