A BAON hírei szerint egy új, korszerű műszer érkezett a kórházba, amely jelentős mértékben hozzájárulhat a gyakori betegségek kezeléséhez. A jövőbeni gyógyítás érdekében fontos, hogy támogassuk ennek a fontos eszköznek a beszerzését!

A szédüléses betegeken szeretnének hatékonyabban segíteni. Ennek jegyében egy nyolcmillió forint értékű készülékre gyűjtenek a kecskeméti kórház fül-orr-gégészeti osztályán, mely nagy hatékonysággal és gyorsan segíti megállapítani, hogy a szédülést mi okozza. A probléma hozzájuk tartozik, vagy neurológushoz. A gyűjtést segíti február 28-án, 18 órakor a jótékonysági komolyzenei koncert a kecskeméti református templomban.
A Szeged Classic Trió lép fel a közelgő jótékonysági koncerten, amelynek részleteiről dr. Bella Zsolt, a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház Arc-, Állcsont- és Szájsebészet, valamint Fül-orr-gégészeti Osztályának vezető főorvosa beszélt a Rádió 1 Gong Téma műsorában. A kecskeméti kórház alapítványa lehetőséget kínál a támogatásra, ami megvalósítható akár a koncert helyszínén, akár banki átutalás formájában. Érdemes megjegyezni, hogy a belépés az eseményre ingyenes!
Sikerült néhány szakorvost is vonzóvá tenni, hogy csatlakozzanak hozzánk.
Dr. Bella Zsolt, a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház Arc-, Állcsont-, Szájsebészet és Fül-orr-gégészeti Osztály osztályvezető főorvosa egy éve vezeti az osztályt. Megosztotta eddigi tapasztalatait. Úgy véli: jól egymásra találtak a kórházzal, az osztállyal, és nagyon sok újdonságot tudtak megvalósítani. Sikerült új fiatalokat, illetve szakorvosokat Kecskemétre csábítani, köszönhetően a kórház kimondottan jó infrastrukturális feltételeinek. A két műtőben a hét minden napján tudnak két asztalon asztalosműtéteket végezni, mely országos szinten is kiemelkedő. Összedolgoznak más osztályokkal, és új műtéti típust is sikerült honosítaniuk. Például bevezettek olyan fülműtéteket is, ami korábban kicsit hiányzott ennek az osztálynak a profiljából, de óriási rá az igény.
A koncert különleges lehetőséget biztosítana az egyensúlyszervvel kapcsolatos vizsgálatok támogatására. Ez az esemény nem csupán zenei élményt nyújt, hanem hozzájárulhat a tudományos kutatásokhoz is, lehetővé téve, hogy a résztvevők tapasztalataik révén új megfigyeléseket tegyenek az egyensúlyérzékelésről és annak működéséről.
Az osztály keretein belül működik az audiológiai állomás, ahol a fül-orr-gégészet egyik lényeges ága, a fülészet kap hangsúlyt. A fülészet konzervatív vonala a hallás és az egyensúlyi szerv problémáival foglalkozik, ám sajnos nem minden intézményben és nem minden esetben kapja meg a szükséges figyelmet. Dr. Bella Zsolt, amikor ide érkezett, sikeresen meggyőzte Matijevics Vera adjunktusnőt, aki az országos szinten is elismert szakértője ennek a területnek, hogy csatlakozzon a csapathoz. Vera szaktudása kiterjed az egyensúlyszervvel kapcsolatos vizsgálatokra is. Célom, hogy ezt a területet minden aspektusból továbbfejlesszem, és ezt a szándékot szolgálná a tervezett jótékonysági koncert is.
A szédülésnek két fő oka van
Az ambulancián az elmúlt időszakban több mint 400 szédülésben szenvedő beteg vizsgálatára került sor. A szédülés okai alapvetően két fő csoportra oszthatók: az egyik a centrális, amely a központi idegrendszer bármilyen elváltozásával kapcsolatos, míg a másik a perifériás, mely a belső fül betegségeiből ered. A belső fül, amely a hallószervvel együtt alkotja a fül egységes struktúráját, kulcsszerepet játszik a test egyensúlyának fenntartásában.