Az olasz csapat is tehetetlennek bizonyult a mieinkkel szemben, akik kiváló teljesítményt nyújtottak, és ezzel bejutottak a világbajnoki elődöntőbe. Magyarország ismét megmutatta, hogy a sportágban a legjobbak közé tartozik!


A magyar női vízilabda-válogatott magabiztos játékot mutatva 12-9-re legyőzte Olaszországot a szingapúri világbajnokság negyeddöntőjében, ezzel bejutott a legjobb négy közé, ahol majd a Spanyolország-Hollandia találkozó győztesével mérkőzik meg a döntőbe jutásért.

A magyar válogatott veretlenül zárta a szingapúri világbajnokság csoportkörét, így sikerült elkerülnie a keresztbejátszást, és közvetlenül a negyeddöntőbe jutott. Ellenfelük az Olaszország csapata lett, amely izgalmas mérkőzésen 13-11-re legyőzte Kínát.

A magyar csapat keretéből a negyeddöntőre Peresztegi-Nagy Kinga esett ki, míg a kapu előtt Neszmély Boglárka lendületesen haladt előre.

A találkozó kezdetén mindkét csapat kihagyott néhány ígéretes lehetőséget, de végül az olaszok éltek a fórjukkal, és megszerezték a vezetést. A válasz sem váratott sokáig magára, hiszen Sümegi Nóra emberelőnyből egyenlített, ahogy arról a Magyar Távirati Iroda (MTI) is beszámolt.

A csapatkapitány Keszthelyi Rita gyönyörű ejtéssel szerzett vezetést először a magyaroknak, de Sofia Giustini két előnyt is értékesítve fordított. Vályi Vanda remek kapáslövéssel egyenlített a negyed végén (3-3).

A második felvonást a tizedik vb-jén szereplő Keszthelyi gólja vezette fel emberelőnyből, majd Tiba Panna is értékesítette a fórt, az olasz szövetségi kapitány viszont már a támadás közben kikérte a VAR-vizsgálatot, amelynek eredményeképpen a találatot érvénytelenítették, a rivális pedig ötösből egyenlített.

A kanyar után a magyar csapat olyan lendülettel lépett előre, hogy ellenfelének nem maradt esélye a felzárkózásra.

A harmadik negyed során több mint két percig egyik csapat sem tudott kaput eltaláló lövést leadni. Ekkor az olaszok egy előnyös helyzetből kapufát lőttek, míg a másik oldalon Keszthelyi kiemelkedett a védelemből, és sikeresen betalált. Sümegi és Dafne Bettini is próbálkoztak ejtéssel, de csak Bettini tudott eredményes lenni, míg Szilágyi Dorottya egy hatalmas lövéssel megpróbálta túllépni az olasz kapust, de az a feje fölött szállt el.

Az olasz csapat emberelőnyben időt kért, majd a megbeszélés végén sikeresen befejezték a figurát. Ekkor azonban Leimeter Dóra villámgyors balkezes lövése megfordította a helyzetet. Elöl Varró Eszter bravúrosan harcolt ki egy fórt, és kétszer is megpróbálta a figurát játszani, de mindkét alkalommal az olasz kapusba lőtte a labdát. Kevesebb mint egy perccel a negyed vége előtt Keszthelyi, a támadóidő lejárta előtt, kiemelkedett és egy gyönyörű ejtéssel a bal alsó sarokba juttatta a labdát. Így a magyarok háromgólos előnnyel vághattak neki a záró nyolc percnek.

A csapat emberhátrányban indult neki az utolsó negyednek, és a kiállított játékos Vályi Vanda volt, aki "biztosra vehető" lett volna a labda megszerzésében a ráúszásnál. Keszthelyi viszont, bár nem olyan gyors, mint villámgyors társai, hasonlóképpen helytállt, sőt, később egy kulcsfontosságú blokkal is hozzájárult a védekezéshez. Ezek a pillanatok értékes időt nyertek, amikor a csapat gól nélkül zárta le a szakaszt.

A magyar szurkolókat Garda nyugtatta meg egy újabb távoli bombával, és ugyan az olaszok 76 másodperccel a vége előtt még betaláltak, de Leimeter előnyből kilőtte a kapu jobb oldalát, lezárva ezzel a legfontosabb kérdést, a továbbjutást.

Az amerikai válogatott korábban magabiztosan, 26-8-as eredménnyel lépett át Japán csapatán, így a címvédő immár a világbajnoki elődöntőre készül, ahol a világkupa-győztes görögökkel mérheti össze erejét.

A 2025-ös Vizes Világbajnokság Szingapúrban izgalmas eseménynek ígérkezik, ahol a világ legjobb úszói, műugrói és vízilabdázói mérkőznek meg egymással. A rendezvény nemcsak a sportágak szerelmeseit vonzza, hanem a város lenyűgöző látványosságai, gazdag kultúrája és gasztronómiai különlegességei is sok látogatót csábítanak. A modern létesítmények és az innovatív technológia révén a versenyek során felejthetetlen élmények várnak a nézőkre. A Szingapúr adta lehetőségek és a nemzetközi sportágak iránti szenvedély egyesülése egy igazán felemelő ünneppé teszi ezt a világversenyt.

A női vízilabdatorna negyeddöntője izgalmas és feszültségteljes pillanatokkal teli esemény, ahol a legjobb csapatok mérkőznek meg egymással a továbbjutásért. A víz alatt a versenyzők nemcsak ügyességüket és technikai tudásukat, hanem stratégiájukat és csapatszellemet is megcsillogtatják. A szurkolók lelkesedése és a csapatok eltökéltsége egy olyan légkört teremt, amelyben minden egyes gól és védekezés kulcsszerepet játszik. A negyeddöntő nem csupán a győzelemről szól, hanem arról is, hogy a sportág iránti szenvedély és az elkötelezettség átsegít a legnagyobb kihívásokon. Az este fénypontja a vizes medence melletti drámai pillanatok, ahol a győzelem és a kudarc határvonalán táncolnak a sportolók.

* Magyarország-Olaszország 12-9 (3-3, 3-2, 4-2, 2-2)

később:

Spanyolország és Hollandia mérkőzése 14:45-kor kezdődik.

Persze! Kérlek, írd le a szöveget, amit szeretnél, hogy egyedivé tegyek, és szívesen segítek!

Görögország és Ausztrália csapata között zajló izgalmas mérkőzés végül 8-7-es eredménnyel zárult, a következő periódusok eredményei alapján: az első negyedben 1-1-es döntetlennel indult a találkozó, majd a második negyedben a görögök 4-2-re elhúztak. A harmadik negyedben az ausztrálok 2-1-re felzárkóztak, míg a záró szakaszban mindkét csapat 2-2-t játszott. Ezzel a görög válogatott megszerezte a győzelmet egy szoros és fordulatos összecsapás végén.

* Egyesült Államok-Japán 26-8 (11-2, 5-1, 5-2, 5-3)

A 15. helyért való küzdelem mindig is izgalmas pillanatokat tartogatott. Ez az a pont, ahol a versenyzők nemcsak a fizikai erejüket, hanem a mentális állóképességüket is próbára teszik. Az adrenalin szintje a tetőfokára hág, és mindenki tudja, hogy a sikerhez vezető út tele van kihívásokkal. Az utolsó métereken a versenyzők nem csupán a helyezésért, hanem a saját határaik feszegetéséért is küzdenek. Minden egyes lépés, minden egyes lélegzetvétel kulcsfontosságú lehet a végső eredmény szempontjából. Az igazi teljesítmény nem csupán a fizikai erőn, hanem a kitartáson és a bátorságon is múlik. A 15. hely pedig nem csupán egy szám; egy újabb lépés a célok felé, és egy lehetőség arra, hogy bizonyítsuk, mire vagyunk képesek.

* Dél-afrikai Köztársaság-Szingapúr 8-4 (3-0, 2-3, 2-1, 1-0)

A 13. helyezésért folytatott küzdelem mindig izgalmas, hiszen minden egyes pont, amit a csapat vagy a sportoló elér, számít. Itt nem csupán a számok játsszák a főszerepet, hanem a szenvedély, a kitartás és a közös erőfeszítések is. A 13. hely nem csupán egy szám; ez a lehetőség arra, hogy megmutassuk, milyen messzire jutottunk, és hogy a legjobbat hozzuk ki magunkból. Az utolsó pillanatban hozott döntések, a szurkolók buzdítása és a csapat összetartása mind hozzájárul ahhoz, hogy ez a helyezés egy különleges élménnyé váljon, amelyre érdemes visszaemlékezni.

Horvátország és Argentína izgalmas mérkőzésén a végeredmény 16-14 lett, miután a csapatok ötméteres párbajra kényszerültek. A játék során az első negyedben horvát előny mutatkozott (3-2), majd a második negyedben kiegyenlítettek a dél-amerikaiak (2-2). A harmadik játékrészben a horvátok ismét domináltak (5-4), de az utolsó negyedben Argentína felzárkózott (2-4), ami végül a büntetőrúgásokhoz vezetett.

A 9-12. helyért való küzdelem izgalmas és feszültséggel teli, hiszen a csapatok nemcsak a helyezésekért harcolnak, hanem a büszkeségükért és a jövőbeli lehetőségeikért is. Minden egyes mérkőzés során megmutatják, hogy mennyire eltökéltek, és hogy a legjobb formájukat szeretnék hozni. Ez a verseny nem csupán a számokról szól; a sport szelleme, a csapatmunka és az elkötelezettség mind kulcsszerepet játszanak. A nézők szurkolása, a csapatok közötti rivalizálás, és a döntő pillanatok, amikor a játékosok a legjobbat hozzák ki magukból, mind hozzájárulnak ahhoz, hogy ez a harc felejthetetlen élménnyé váljon. Az utolsó percekben a feszültség fokozódik, és minden egyes gól, védés vagy taktikai döntés sorsdöntő lehet. A 9-12. helyért folytatott csata tehát nem csupán a statisztikákra épít, hanem a sportág iránti szenvedélyre és a csapatok közötti összhangra is. Mindenki számára világos, hogy itt nem csupán a győzelem, hanem a megtett út és a közös élmények is számítanak.

A mérkőzés eredménye: Kína fölényesen győzte le Franciaországot 18-6 arányban, a negyedek során a következőképpen alakult a játék: az első negyed döntetlennel zárult 2-2, ezt követően a második negyedben Kína dominált, és 4-0-ra nyert. A harmadik negyedben is folytatódott a kínai fölény, amely 7-2-es eredménnyel zárult, végül a negyedik negyedben is megőrizték lendületüket, és 5-2-re győztek.

* Új-Zéland-Nagy-Britannia 20-12 (5-3, 7-3, 5-1, 3-5)

Borítókép: Rybanska Natasa (b) és az olasz Morena Leone összecsapása a női vízilabdatorna negyeddöntőjében, ahol Magyarország és Olaszország mérte össze erejét a 2025-ös szingapúri vizes világbajnokság keretein belül. A találkozóra az OCBC Aquatic Centre-ben került sor, július 19-én. (MTI/Koszticsák Szilárd)

Related posts